Návrh dennej zóny a detskej izby v Bratislave

Pripravili sme návrh dennej zóny bytu pre mladú rodinku. Zadaním bolo vytvoriť priestor s čistými líniami so zachovaním niektorých častí nábytku. Vstupný priestor zádveria sme doplnili o ďalšie úložné systémy a miesto na sedenie. Všetko sme zladili vo finále tak aby byt pôsobil príjemne, kompaktne a hlavne funkčne a prakticky. 

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Bratislava

45,39  m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

Návrh dennej zóny v Banskej Bystrici

V návrhu dennej zóny bytu v Banskej Bystrici sme sa snažili oddeliť opticky obývaciu izbu od hlavnej jedálenskej časti bytu. Podarilo sa nám to zakomponovaním drevených lamiel, ktoré opticky oddeľujú spomínané časti a zároveň zútulnia priestor jedálenskej časti. Pod lamelami je závesná skrinka_úložný priestor. Hlavnú časť tvorí dominantný stôl + kuchynský ostrovček, ukončený policovou zostavou, ktorá sa pekne otvára do priestoru. (prevedenie drevo_DUB). Kuchynská linka je navrhnutá v bielej lesklej farbe + klasická pracovná doska (prevedenie dub). Horné skrinky sú navrhnuté rovnako v bielej lesklej farbe. Zástena je z betónového obkladu resp. betónovej stierky. Pekne akcentuje priestor kuchyne. V ľavej časti kuchyne začína vysoká zostava kuchynskej linky, ktorá je tvorená z M+R, z potravinovej skrinky a vstavanej chladničky. Pokračuje mierny výstupok, na ktorý sme navrhli dominantné zrkadlo. od zeme až po strop. (resp. Môže byť klasická biela stena. Vysoká zostava pokračuje i k dverám, kde sme využili úložný priestor vstavanými skrinkami. TV stena je navrhnutá rovnako s maximálnym využitím úložného priestoru + akcentujúcej knižnice. 

 

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Banská Bystrica

34,60 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

RODINNÝ DOM V HAMULIAKOVE

Dnes by sme vám radi ukázali jedinečný projekt dennej zóny rodinného domu v Hamuliakove. Snažili sme sa, aby bol interiér vzdušný, svetlý a teplý. K minimalistickému základu sme doplnili pár industriálnych prvkov. Čo nato poviete?

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Hamuliakovo

110 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

DOM PRI POTOKU

Koncept riešenia rodinného domu pri potoku vychádzal najmä od požiadaviek investora, no rovnako i svojim situovaním na pozemku. Dlhý a úzky pozemok jasne definoval tvar a rozmer rodinného domu. Dispozícia bola rozdelená do dvoch častí. Denná zóna situovaná na 1.NP a nočná zóna v 2.NP. Vstup je riešený prekrytím, vytvára sa závetrie ktoré pekne dotvára tvar RD. Pri vstupnej časti je situované pohotovostné wc, kúpeľňa, technická miestnosť so skladom. Hlavnú časť 1.NP tvorí denná zóna s priznaným krovom. Denná zóna je v strednej časti rozdelená dominantným krbom na obývaciu izbu a jedáleň spojenú s kuchyňou. Západná strana je celá presklená, s výhľadom na zeleň a akcentujúci potok. Obývacia izba, ktorá prechádza cez dve podlažia tvorí srdce domu, na hornom podlaží je rovnako oddychová zóna, ktorá mostíkom oddeľuje rodičovský apartmán s detskou izbou. 

Projekt:

Lokalita:

2021

Brezno

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DIEVČENSKEJ DETSKEJ IZBY

Návrh dievčenskej detskej izby sa nesie v neutrálnych farbách s pridaním akcentujúcej staroružovej farby, ktorá dominuje v celom návrhu. Keďže dispozícia navrhovanej detskej izby bola dlhá a úzka, snažili sme sa využiť čo najviac priestoru po najdlhšej strane izby. Práve na ňu, sme situovali vstavanú skriňu, postele i policovú zostavu. Rozloženie funkcií je správne rozložené, kde písací stôl je umiestnený pri okne, úložný priestor pri najdlhšej strane izby. Hrací kútik je v strede miestnosti, kde dominuje hravý koberec. Všetky hračky možno uložiť i do stupňov schodov. Za dverami sú navrhnuté poličky a hravá tapeta. Na strane, kde sú situované dvere je rovnako hravá tapeta + drevené lamely pri písacom stole, ktoré môžu v budúcnosti slúžiť ako pripínacia tabuľa.

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Bratislava

12,42 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DETSKEJ IZBY V TRNAVE

Návrh detskej izby v Trnave sa nesie v hravých neutrálnych farbách. Pri modelovaní izby sme sa snažili skombinovať všetky požiadavky investora. Vytvorili sme rôzne alternatívy k návrhu. S použitím hravých tapiet aj bez nich.  Použili sme najmä bielu a hnedú farbu + akcentujúcu neutrálnu farbu, ktorá v priestore dominuje. Využili sme každý priestor izby najmä na úložný priestor. (hračky sa dajú uložiť pod posteľou, aj schodíky, sú kvázi úložným priestorom) Čo sa týka stolíka, rovnako sme využili najmä úložný priestor pri šuflíkoch + na pravej strane je skriňa na hračky, hĺbky 350mm. Za dverami sme  situovali hravú dennú zónu – lezeckú stenu + drevenú rebrinu. 

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Trnava

16,69 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DENNEJ ZÓNY RODINNÉHO DOMU V TRNAVE

Denná spoločenská zóna

Surové neopracované materiály typické pre industriálny štýl ako drevo, kov a betón sa preniesli z mnohých verejných interiérov (interiérov kaviarní, reštaurácií pod.) i do súkromného bývania. Neopracované materiály vytvárajú svojou štruktúrou zaujímavú súhru kontrastov. Základom tohto  štýlu je odhaľovanie architektonických detailov. Niekedy stačí správny interiérový doplnok a miestnosť hneď získa priemyselný nádych. Čisté línie, jednoduché geometrické tvary v minimalistickom dizajne zútulnia nejedno zádverie, chodbu či dennú alebo nočnú zónu domácnosti.

Najideálnejším priestorom na hru s industriálnym štýlom je práve denná obývacia miestnosť, ktorá je dnes často spojená s kuchyňou a jedálňou. V našom návrhu dennej zóny sme sa snažili vytvoriť veľkorysý otvorený priestor, ktorý je modifikovateľný a predovšetkým transparentný. Spĺňa nároky všetkých funkcií : kuchyňa, jedáleň, obývačka, oddychový kútik podľa požiadaviek klienta. V čistom priestore žiaria kvalitné materiály a štruktúry povrchov v prírodných farbách. Kuchynská linka je navrhnutá v tvare L. Ústredným prvkom kuchyne sa stal ostrov, kde sú uložené všetky potrebné veci na stolovanie. Jedálenský dominantný stôl v jednej línii s kuchynskou časťou je jej logickým vyústením. V obývacej časti dominuje zostava niekoľkých prvkov na mieru navrhnutých sedačiek, ktoré je možno rôzne skladať a vytvárať nové zoskupenia na sedenie a ležanie. Obývaciu časť dopĺňa atypická otvorená knižnica, drevené lamely a líniová skrinka pozdĺž celej obývacej steny, ktorej vyústením je betónový bio krb. Sivej sedacej súprave  sekunduje koberec so zaujímavým vzorom a tvarom. Jemnou staroružovou farbou vnáša do interiéru ľudský rozmer v kontraste s trochu sterilným minimalistickým tvarom nábytku. Veľký dôraz je rovnako kladený na príjemné industriálne osvetlenie priestoru.

Tento premyslený postup pri návrhu dopomohol k vytvoreniu harmonického prostredia, kde sa prvky industriálneho dizajnu snúbia s eleganciou, ale tiež s čarom eklektického, historického vintage štýlu. Na kombinovanie industriálnych produktov je potrebná odvaha, ale výsledkom je veľmi osobné a originálne bývanie.

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Trnava

52 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.