RODINNÝ DOM V HAMULIAKOVE

Dnes by sme vám radi ukázali jedinečný projekt dennej zóny rodinného domu v Hamuliakove. Snažili sme sa, aby bol interiér vzdušný, svetlý a teplý. K minimalistickému základu sme doplnili pár industriálnych prvkov. Čo nato poviete?

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Hamuliakovo

110 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

DOM PRI POTOKU

Koncept riešenia rodinného domu pri potoku vychádzal najmä od požiadaviek investora, no rovnako i svojim situovaním na pozemku. Dlhý a úzky pozemok jasne definoval tvar a rozmer rodinného domu. Dispozícia bola rozdelená do dvoch častí. Denná zóna situovaná na 1.NP a nočná zóna v 2.NP. Vstup je riešený prekrytím, vytvára sa závetrie ktoré pekne dotvára tvar RD. Pri vstupnej časti je situované pohotovostné wc, kúpeľňa, technická miestnosť so skladom. Hlavnú časť 1.NP tvorí denná zóna s priznaným krovom. Denná zóna je v strednej časti rozdelená dominantným krbom na obývaciu izbu a jedáleň spojenú s kuchyňou. Západná strana je celá presklená, s výhľadom na zeleň a akcentujúci potok. Obývacia izba, ktorá prechádza cez dve podlažia tvorí srdce domu, na hornom podlaží je rovnako oddychová zóna, ktorá mostíkom oddeľuje rodičovský apartmán s detskou izbou. 

Projekt:

Lokalita:

2021

Brezno

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DIEVČENSKEJ DETSKEJ IZBY

Návrh dievčenskej detskej izby sa nesie v neutrálnych farbách s pridaním akcentujúcej staroružovej farby, ktorá dominuje v celom návrhu. Keďže dispozícia navrhovanej detskej izby bola dlhá a úzka, snažili sme sa využiť čo najviac priestoru po najdlhšej strane izby. Práve na ňu, sme situovali vstavanú skriňu, postele i policovú zostavu. Rozloženie funkcií je správne rozložené, kde písací stôl je umiestnený pri okne, úložný priestor pri najdlhšej strane izby. Hrací kútik je v strede miestnosti, kde dominuje hravý koberec. Všetky hračky možno uložiť i do stupňov schodov. Za dverami sú navrhnuté poličky a hravá tapeta. Na strane, kde sú situované dvere je rovnako hravá tapeta + drevené lamely pri písacom stole, ktoré môžu v budúcnosti slúžiť ako pripínacia tabuľa.

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Bratislava

12,42 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DETSKEJ IZBY V TRNAVE

Návrh detskej izby v Trnave sa nesie v hravých neutrálnych farbách. Pri modelovaní izby sme sa snažili skombinovať všetky požiadavky investora. Vytvorili sme rôzne alternatívy k návrhu. S použitím hravých tapiet aj bez nich.  Použili sme najmä bielu a hnedú farbu + akcentujúcu neutrálnu farbu, ktorá v priestore dominuje. Využili sme každý priestor izby najmä na úložný priestor. (hračky sa dajú uložiť pod posteľou, aj schodíky, sú kvázi úložným priestorom) Čo sa týka stolíka, rovnako sme využili najmä úložný priestor pri šuflíkoch + na pravej strane je skriňa na hračky, hĺbky 350mm. Za dverami sme  situovali hravú dennú zónu – lezeckú stenu + drevenú rebrinu. 

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Trnava

16,69 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH DENNEJ ZÓNY RODINNÉHO DOMU V TRNAVE

Denná spoločenská zóna

Surové neopracované materiály typické pre industriálny štýl ako drevo, kov a betón sa preniesli z mnohých verejných interiérov (interiérov kaviarní, reštaurácií pod.) i do súkromného bývania. Neopracované materiály vytvárajú svojou štruktúrou zaujímavú súhru kontrastov. Základom tohto  štýlu je odhaľovanie architektonických detailov. Niekedy stačí správny interiérový doplnok a miestnosť hneď získa priemyselný nádych. Čisté línie, jednoduché geometrické tvary v minimalistickom dizajne zútulnia nejedno zádverie, chodbu či dennú alebo nočnú zónu domácnosti.

Najideálnejším priestorom na hru s industriálnym štýlom je práve denná obývacia miestnosť, ktorá je dnes často spojená s kuchyňou a jedálňou. V našom návrhu dennej zóny sme sa snažili vytvoriť veľkorysý otvorený priestor, ktorý je modifikovateľný a predovšetkým transparentný. Spĺňa nároky všetkých funkcií : kuchyňa, jedáleň, obývačka, oddychový kútik podľa požiadaviek klienta. V čistom priestore žiaria kvalitné materiály a štruktúry povrchov v prírodných farbách. Kuchynská linka je navrhnutá v tvare L. Ústredným prvkom kuchyne sa stal ostrov, kde sú uložené všetky potrebné veci na stolovanie. Jedálenský dominantný stôl v jednej línii s kuchynskou časťou je jej logickým vyústením. V obývacej časti dominuje zostava niekoľkých prvkov na mieru navrhnutých sedačiek, ktoré je možno rôzne skladať a vytvárať nové zoskupenia na sedenie a ležanie. Obývaciu časť dopĺňa atypická otvorená knižnica, drevené lamely a líniová skrinka pozdĺž celej obývacej steny, ktorej vyústením je betónový bio krb. Sivej sedacej súprave  sekunduje koberec so zaujímavým vzorom a tvarom. Jemnou staroružovou farbou vnáša do interiéru ľudský rozmer v kontraste s trochu sterilným minimalistickým tvarom nábytku. Veľký dôraz je rovnako kladený na príjemné industriálne osvetlenie priestoru.

Tento premyslený postup pri návrhu dopomohol k vytvoreniu harmonického prostredia, kde sa prvky industriálneho dizajnu snúbia s eleganciou, ale tiež s čarom eklektického, historického vintage štýlu. Na kombinovanie industriálnych produktov je potrebná odvaha, ale výsledkom je veľmi osobné a originálne bývanie.

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Trnava

52 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

NÁVRH RODINNÉHO DOMU V BRATISLAVE

Návrh rodinného domu v Bratislave. Cieľom návrhu rodinnného domu bolo vytvorenie dennej a nočnej zóny, pri ktorej sme sa snažili zakomponovať všetky požiadavky investora. V dennej zóne sme vytvorili jeden krásny voľný priestor, ktorý komunikuje s jedálňou, kuchyňou i obývacou izbou. V kuchyni boli vytvorené drevené police, ktoré zútulnia priestor. V obývacej izbe sme navrhli 2 sedacie súpravy v tvare L, ktoré tvoria srdce domu. V jedálenskej časti sme stenu s bio krbom oživili tehlovým obkladom. Vytvára tak akcent, ktorý púta pozornosť. Pri vstupnej časti do dennej zóny sme navrhli tabuľovú magnetickú stenu, ktorá slúži nielen pre deti, ale aj pre dospelých, ako zanechávanie odkazov…atď. Vstupná časť je riešená klasicky vstavanými skriňami, ktoré sme doplnili koženými úchytkami. V pravej časti pri vstupe je navrhnutý botník s pohotovostným úložným priestorom na kabáty. Dá sa na ňom i sedieť. Smerom do obývacej dennej zóny je navrhnutá dominantná stena (machová stena, resp. foto stena, tapeta) Pohotovostné WC, je hravé. Slúži nie len pre deti ale i hostí. Kúpeľňa rovnako ako WC slúži pre hostí, preto je zladená s WC. Čo sa týka farebných stien, môžu byť vymenené za nie až takú dominantnú farbu. Detská izba je hravá, plná farebných dekorácií a tapiet. V návrhu sme sa snažili vytvoriť rôzne alternatívy. Izba je doplnená o zaujímavú design komodu, ktorá slúži nie len pre hračky. Jedna posteľ je doplnená o schodíky, v ktorých sú i úložné priestory, rovnako s koženými úchytkami. Dekorácie za posteľou budú podsvietené led svietidlami. Nočná časť RD, je navrhnutá ako apartmán. V návrhu sú rovnako použité drevené lamely, ktoré prepoja nočnú a dennú zónu. Kúpeľňa je v neutrálnych tónoch doplnená o machový obraz + úložný priestor pod zrkadlom .

Projekt:

Lokalita:

Úžitková plocha:

2021

Bratislava

115 m²

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.

RODINNÉ DOMY, ŠAŠTÍN

Návrh rodinných domov v urbanistickej zóne, ktorá vytvorí obytnú zónu pre mladé rodiny s deťmi. V urbanisticko.architektonickej štúdii sme sa zaoberali nárhom rodinných domov a polyfunkčného objektu. Vytvorili sme mnohé koncepty riešenia, pre kvalitné bývanie blízko v prírode. 

Projekt

Lokalita

2018

Šaštín

Zaujala Vás naša práca?

Nápíšte nám Vašu predstavu.